Tauernská cyklostezka 

Tauernská cyklostezka - popis trasy

replica watches

Tauernská cyklostezka začíná u Krimmelských vodopádů, končí v Zell am See/Bruck a její délka je 270 km a převýšení 750 m (Krimml - Bruck - Salcburg - Zell am See/Bruck). Vede kolem řek Salzach a Saalach a nabízí vám nejen spoustu krásných výhledů, ale po cestě si můžete prohlédnout mnohá zajímavá místa jako historická města, hrady a zámky.

Rolex Replica Watches Rolex Replica

Tauernská cyklostezka

Od Krimmelských vodopádů po Bischofshofen

Čekají vás úchvatné přírodní scenérie ve spojení s lehkostí jízdy na kole převážně s kopce po jedné z nejkrásnějších cyklostezek! Stezka začíná pod největšími evropskými vodopády Krimmelskými a pokračuje nenáročným terénem podél divoké horské řeky Salzach, lemované nejznámějšími vrcholy Vysokých Taur s ledovci i zasněženými špičkami třítisícovek, sytě zelenými pastvinami na strmých srázech.

Na okraji národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) pojedete kolem říčky Salzach, za zmínku jistě stojí i přehradní nádrž Glockner-Kaprun nebo Glocknerská vysokohorská silnice (Glockner Hochalpenstrasse).

Projedete kolem zdobených sels­kých statků, malebnými vesnicemi, kolem důmyslných vodních elektráren, známými středisky Mittersill, Kaprun, Zell am See s oblíbeným jezerem. Cestou do St. Johannu  můžete navštívit divoké soutěsky Kitzlochklamm či Liechtensteinklamm.

Od Bischofshofenu až po Zell am See

Dále se stezka stáčí přes historický Bischofshofen, proniká mezi vápencovými masívy Tennengebirge a Hagengebirge do keltského Halleinu s třítisíciletou historií těžby soli. Návštěva solného dolu je téměř poviností :-). Za návštěvu jistě stojí i zámek Hellbrunn, který je známý hlavně díky svým vodním slavnostem. Zahrada zámku je totiž doslova protkána různými vodními atrakcemi, takže pokud je horko, budete návštěvou doslova nadšeni :-).

Důstojným zakončením je prohlídka historického centra Salcburku, který stezka protíná. Nezapomeňte si v některém z černých obchůdků koupit Mozartovy koule (Mozartkugeln) - kulinářskou specialitu tohoto města. Zajímavostí je jistě pevnost Hohensalzburg .

Tauernská cyklostezka

Nejkrásnější část stezky - kolem jezera Zellersee 

Pokud budete ještě pokračovat do Zell am See, musíte se určitě alespoň na chvíli zastavit u známého jezera Zellersee. Dá se celé objet dokola, půlka trasy vede po silnici, ale druhá půlka krásným udržovaným parkem těsně u vody. Pro návrat poté doporučujeme jízdu dráhou Pinzgauer Bahn Zell am See - Krimml (66 km).

Varianta: využít navazující nové cyklostezky podél řeky Saalach, která je přítokem Salzach. Razí si cestu Berchtesgadenskými Alpami v Bavorsku a "kamenným mořem" Steinernes Meer za Loferem.

Při cestě doporučujeme navštívit také Eisriesenwelt  - největší ledovou jeskyni světa a hrad Hohenwerfen .

Tauernská cyklostezka

Náročnost a charakteristika Tauernské cyklostezky

Náročnost je většinou mírná až střední, po cestě na vás čekají jen tři větší stoupání, a to na středním toku Salzachu k Schwarzach a Werfen. Díky sjezdu kolem Krimmerských vodopádů pojedete lehce s kopce (1070-420 m).

Doporučujeme vám absolvovat cyklotrasu proti směru hodinových ručiček. Přibližně 1/4 cyklostezky vede po zpevněném písečeném povrchu, zbytek je asfaltován.

90% cesta vede po vedlejších silnicích, doporučujeme tedy lehká treková kola či silniční kola. MTB umožňuje zvládnutí i dodatečných MTB tras.

Výškový profil Tauernské cyklostezky

Značení tras

Zde si můžete stáhnout GPS značení Tauernské cyklostezky

Tauernská cyklostezka

Pro lepší orientaci si také můžete zakoupit průvodce Tauernské cyklostezky

Rádi byste tuto stezku poznali během autobusového zájezdu cestovní kanceláře TRIP? Podívejte se na zájezdy CK TRIP - Po rovině napříč Alpami a Po rovině napříč Alpami plus

Přejete si zajisti pouze ubytování v blízkosti Tauernské cyklostezky?

Replica Handbags

Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

SKI AMADÉ S VLASTNÍ DOPRAVOU

Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro jednotlivce, rodiny i skupiny máme v prosinci:
Termín: 19.-26. 12. 2021
Ceny 790 Kč/os./noc, 590 Kč/os./noc na přistýlce
Poptávky zasílejte na info@ck-trip.cz

Více »

Zájezd = nejlepší dárek pod stromeček!

Nechcete trávit svůj volný čas v nákupních centrech? Věnujte svým blízkým jeden ze spousty zájezdů CK TRIP nebo dárkový poukaz a dopřejte jim tak nezapomenutelný zážitek.

Vánoční ULTRA FIRST MINUTE!

Při zakoupení zájezdu z katalogu CK TRIP LÉTO 2022, pořádaného CK TRIP, do 23. 12. 2021 získáte mimořádnou slevu 10%!

Více »