Tauernská cyklostezka 

Tauernská cyklostezka - popis trasy

Tauernská cyklostezka začíná u Krimmelských vodopádů, končí v Zell am See/Bruck a její délka je 270 km a převýšení 750 m (Krimml - Bruck - Salcburg - Zell am See/Bruck). Vede kolem řek Salzach a Saalach a nabízí vám nejen spoustu krásných výhledů, ale po cestě si můžete prohlédnout mnohá zajímavá místa jako historická města, hrady a zámky.

Tauernská cyklostezka

Od Krimmelských vodopádů po Bischofshofen

Čekají vás úchvatné přírodní scenérie ve spojení s lehkostí jízdy na kole převážně s kopce po jedné z nejkrásnějších cyklostezek! Stezka začíná pod největšími evropskými vodopády Krimmelskými a pokračuje nenáročným terénem podél divoké horské řeky Salzach, lemované nejznámějšími vrcholy Vysokých Taur s ledovci i zasněženými špičkami třítisícovek, sytě zelenými pastvinami na strmých srázech.

Na okraji národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) pojedete kolem říčky Salzach, za zmínku jistě stojí i přehradní nádrž Glockner-Kaprun nebo Glocknerská vysokohorská silnice (Glockner Hochalpenstrasse).

Projedete kolem zdobených sels­kých statků, malebnými vesnicemi, kolem důmyslných vodních elektráren, známými středisky Mittersill, Kaprun, Zell am See s oblíbeným jezerem. Cestou do St. Johannu  můžete navštívit divoké soutěsky Kitzlochklamm či Liechtensteinklamm.

omega planet ocean replica

Od Bischofshofenu až po Zell am See

Dále se stezka stáčí přes historický Bischofshofen, proniká mezi vápencovými masívy Tennengebirge a Hagengebirge do keltského Halleinu s třítisíciletou historií těžby soli. Návštěva solného dolu je téměř poviností :-). Za návštěvu jistě stojí i zámek Hellbrunn, který je známý hlavně díky svým vodním slavnostem. Zahrada zámku je totiž doslova protkána různými vodními atrakcemi, takže pokud je horko, budete návštěvou doslova nadšeni :-).

Důstojným zakončením je prohlídka historického centra Salcburku, který stezka protíná. Nezapomeňte si v některém z černých obchůdků koupit Mozartovy koule (Mozartkugeln) - kulinářskou specialitu tohoto města. Zajímavostí je jistě pevnost Hohensalzburg .

Tauernská cyklostezka

Nejkrásnější část stezky - kolem jezera Zellersee 

Pokud budete ještě pokračovat do Zell am See, musíte se určitě alespoň na chvíli zastavit u známého jezera Zellersee. Dá se celé objet dokola, půlka trasy vede po silnici, ale druhá půlka krásným udržovaným parkem těsně u vody. Pro návrat poté doporučujeme jízdu dráhou Pinzgauer Bahn Zell am See - Krimml (66 km).

Varianta: využít navazující nové cyklostezky podél řeky Saalach, která je přítokem Salzach. Razí si cestu Berchtesgadenskými Alpami v Bavorsku a "kamenným mořem" Steinernes Meer za Loferem.

Při cestě doporučujeme navštívit také Eisriesenwelt  - největší ledovou jeskyni světa a hrad Hohenwerfen .

Tauernská cyklostezka

Náročnost a charakteristika Tauernské cyklostezky

Náročnost je většinou mírná až střední, po cestě na vás čekají jen tři větší stoupání, a to na středním toku Salzachu k Schwarzach a Werfen. Díky sjezdu kolem Krimmerských replica handbags vodopádů pojedete lehce s kopce (1070-420 m).

Doporučujeme vám absolvovat cyklotrasu proti směru hodinových ručiček. Přibližně 1/4 cyklostezky vede po zpevněném písečeném povrchu, zbytek je asfaltován.

90% cesta vede po vedlejších silnicích, doporučujeme tedy lehká treková kola či silniční kola. MTB umožňuje zvládnutí i dodatečných MTB tras.

Výškový profil Tauernské cyklostezky

Značení tras

Zde si můžete stáhnout GPS značení Tauernské cyklostezky

Tauernská cyklostezka

Pro lepší orientaci si také můžete zakoupit průvodce Tauernské cyklostezky

Rádi byste tuto stezku poznali během autobusového zájezdu cestovní kanceláře TRIP? Podívejte se na zájezdy CK TRIP - Po rovině napříč Alpami a Po rovině napříč Alpami plus

Přejete si zajisti pouze ubytování v blízkosti Tauernské cyklostezky?

Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Save

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »