ENŽSKÁ CYKLOSTEZKA

Ennžská cyklostezka a její charakteristika

Ennžská stezka patří k jedněm z nejkrásnějších cyklostezek Rakouska. Protíná spolkové země Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko a při této cestě navštívíte čtyři turistické regiony: Salcburský sportovní svět, region Dachstein-Tauern (oblíbená zimní lyžařská střediska), Národní park Gesäuse a Národní park Audemars Piguet Replique Montre Vápencové Alpy. Náročnost je o poznání větší než u Tauernské cyklostezky, trasa je kopcovitá s četným náročným stoupáním. V regionu Steiermark musí cyklisté v některých etapách počítat s jízdou po silnicích se středně silných provozech, ale velká část cyklostezky vede po cyklostezkách a vedlejších silnicích.

 

Trasu by měl cyklista zvládnout za 3 dny, ale pokud plánujete návštěvu památek a přírodních zajímavostí, je třeba vyčlenit si na projetí celé stezky přibližně týden. Kola jsou nejlepší silniční a treková.

Rolex Replica Watches Rolex Replica

enžská cyklostezka

Doprava s kolem

Pro příjezd a odjezd doporučujeme využít vlak, dráhu do Radstadt im Pongau (zastávka rychlíků). Mezi Radstadtem a Dunají projíždí denně kolik spojů, ve většině případů Yves Saint Laurent Replica Handbags berou i kola. Spoj z Enns do Radstadt bohužel není optimální, musíte počítat min. se 2 přestupy. Ideální by bylo spojení z Amstetten do Radstadtu s 1 přestupem. Odjezd denně 7:57, 9:57, 13:57, příjezd v 11:35, 13:35 a 17:35 (rok 2009). Více na ÖBB . Autobus z Enns do Radstadtu stojí vč. kola cca. 40 EUR/1 osoba při počtu min. 6 osob, informace na Huberreisen.

enžská cyklostezka

Značení cyklostezky 

Značení trasy v Salcbursku a Horním Rakousku (Oberösterreich) je zelená tabule s nápisem Ennsradweg, ve Steiermarku malé zelené tabule s označením R7. Mapu doporučujeme Ennsradweg“ von den Radstädter Tauern bis zur Enns" za 10,90 EUR.

enžská cyklostezka

Ennžská cyklostezka - popis trasy 

Cyklostezka začíná ve Flachau-Winkel na úpatí Nízkých Taur, ve výšce 1200 m. n. m. a končí v městečku Enns, kde můžete plynule pokračovat Podunajskou cyklostezkou. Celková délka je dle zvolené varianty 240 - 280 km a výškový rozdíl 930 m.

Po pravé straně vás doprovází Nízké Taury, přesněji Radstadtské a Schladmingské Taury, vlevo vaši pozornost přitahují rozeklaný Dachstein a majestátný Grimming. První etapa nás povede kolem romantických jezer vhodných na koupání a podél řeky Enns. Milovníci lyžování jistě nezapomenou navštívit známé lyžařské středisko Schladming se středověkým náměstím nebo městečko Haus. Cesta se rozšiřuje a Vy projíždíte kolem zámku Trautenfels a kláštera Admont až dorazíte do dramatické soutěsky Gesäuse v sevření rudných hor, odkud pokračujete po cestě vysoko nad řekou nebo po zrušené horské železnici s 13 tunely napříč Národním parkem Vápencové Alpy. Teprve v historickém městě Steyr se údolí rozšíří, aby vás dovedlo do cíle, nejstaršího města Rakouska Ennže, Enns.

Přírodně zajímavá varianta Ennžské cyklostezky vede přes Admont - Hieflau - Altenmarkt - Weyer Reichraming přes Sattel a Reichraminger Hintergebirge. V St. Gallen můžete v každém případě navštívit vodní park (Wasserspielpark) - Všechny fotografie z iphone 9.

Mezi Altenmarkem a Gro3ramingem láká k návštěvě také národní park Kalkalpen

enžská cyklostezka

Rádi byste tuto stezku poznali během autobusového zájezdu cestovní kanceláře TRIP? Podívejte se na zájezdy CK TRIP - Alpy podél řeky Enns

Přejete si zajisti pouze ubytování v blízkosti Ennžské cyklostezky?

 

Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Ať si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

 

enžská cyklostezka

enžská cyklostezka

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

SKI AMADÉ S VLASTNÍ DOPRAVOU

Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro jednotlivce, rodiny i skupiny máme v prosinci:
Termín: 19.-26. 12. 2021
Ceny 790 Kč/os./noc, 590 Kč/os./noc na přistýlce
Poptávky zasílejte na info@ck-trip.cz

Více »

Zájezd = nejlepší dárek pod stromeček!

Nechcete trávit svůj volný čas v nákupních centrech? Věnujte svým blízkým jeden ze spousty zájezdů CK TRIP nebo dárkový poukaz a dopřejte jim tak nezapomenutelný zážitek.

Vánoční ULTRA FIRST MINUTE!

Při zakoupení zájezdu z katalogu CK TRIP LÉTO 2022, pořádaného CK TRIP, do 23. 12. 2021 získáte mimořádnou slevu 10%!

Více »