h1>CYKLOSTEZKY

amade

Charakteristika cyklostezek:

Cyklostezky v Rakousku jsou velmi dobře značené, vedou po zpevněných cestách a vedlejších silnicích.

Navíc jsou rozlišované nejen podle náročnosti, ale i podle typu kola na cyklostezky (Radweg) a MTB (Mountainbike).

Turistické stezky jsou od cyklostezek většinou oddělené a cyklistům nedoporučujeme turistické stezky využívat. Vedou většinou náročným terénem s velkým převýšením.

Jedete si v pohodě příjemnou rychlostí, bez nástrah v podobě náročných stoupání či špatného povrchu, celou svou myslí se můžete oddávat vnímání přírody a kulturních památek cestou...

Nemusíte si lámat hlavu orientací na křižovatkách a záludných odbočkách - celá stezka je totiž dokonale značená, a tak stačí jen sledovat zelené tabulky s obrázkem cyklisty, (který na první pohled vyzařuje spokojenost...,) a s nápisem např. "Tauernradweg", většinou doplněným i údajem o vzdálenosti do další obce.

Na cyklostezce vás neohrožují motorová vozidla, pro která po většinu trasy platí zákaz vjezdu či omezení provozu, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale vůbec všichni milovníci svobodného pohybu.

Totéž platí samozřejmě i pro ostatní rakouské cyklostezky, které byly s cílem podpory turistiky i zdravého pohybu vybudovány podél všech významějších řek.

 

amade

 

Nenáročné stezky vhodné i pro rodiny s dětmi:

V Rakousku - alpské zemi - by člověk očekával náročné horské terény přístupné jen zdatným cyklistům.

Rovinaté cyklostezky, sledující toky krásných alpských řek, tvořících hluboká údolí, lemovaná horskými štíty, jsou sympatickým překvapením pro odpůrce stoupání.

minimální námahou prožíváte úchvatnou kombinaci lehkosti jízdy a zároveň velehorských scenérií.

 

V Rakousku se o cyklisty důkladně starají:

Důkladná údržba cyklostezek a jejich značení není záležitostí bezpracnou ani lacinou.

S bezpříkladnou pečlivostí Rakušané budují také specializovanou infrastrukturu podél cyklostezek, a tak jsou výletníci cestou zváni do cyklistických restaurací, hospůdek, penzionů i hotelů, kde narazí nejen na pochopení pro jejich způsob trávení dovolené, ale i na potřebné nářadí, náhradní díly, samozřejmé stojany na kola, (ze kterých kolo do druhého dne "nezmizí...").

V takovýchto cyklistům nakloněných podnicích, které bývají také označené vlaječkou s nápisem "Radfreundlich", potkáte nové přátele stejné krevní skupiny, poklábosíte s místními a ochutnáte některé z místních specialit, které mají většinou původ v selské kuchyni.

Dýchne na vás srdečnost, pohoda a přátelství, zkrátka "Gemütlichkeit", jedinečná rakouská specialita.

Rakousko má co nabídnout i náročným horským cyklistům (MTB), "bikerům". Mountain-bikové trasy lákají také letní návštěvníky četných lyžařských terénů (např. Schladming, Amadé, a další).

 

Přeprava kol v Rakousku:

Cykloturisté prožívají v Rakousku vskutku bezstarostný život.

Mohou přijet dokonce bez kola, které si zapůjčí v půjčovně či na nádraží a odevzdat jej mohou prostě tam, kde jim dojdou síly - třebas na nádraží 50 km vzdáleném.

Ti, kteří se nechtějí vázat na své auto, mohou využít možnosti přepravovat kolo vlakem, mnoha linkovými autobusy a na Dunaji a některých jezerech i lodí. Kompletní služby včetně zapůjčení a přepravy kola včetně zavazadla a doprovodu průvodce nabízejí renomované rakouské cestovní kanceláře, které se na cykloturistiku specializují.

Jejich nabídky jsou pro našince bohužel příliš drahé, ale naštěstí nahraditelné službami českých cestovních kanceláří, které zajišťují přepravu kol na speciálních přívěsech, které veze autobus, sloužící po dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo.

 

Kompletní nabídku zájezdů můžete najít na stránkách CK-TRIP.

CK TRIP pořádá do oblasti Amadé tyto zájezdy s ubytováním v Pensionu HEIDI

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI

TURISTICKÉ ZÁJEZDY

 

amade

CK TRIP nabízí sportovní zájezdy i pro děti v doprovodu rodičů.

  • Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásPramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.u, která ji provází až po její soutok s Odrou. Více ZDE

Více »

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP! Více ZDE

Více »

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. Více ZDE

Více »