CYKLOSTEZKY

amade

 Charakteristika cyklostezek 

Cyklostezky v Rakousku jsou velmi dobře značené, vedou po zpevněných cestách a vedlejších silnicích.

 • Navíc jsou rozlišované podle nejen náročnosti, ale i podle typu kola na cyklostezky (Radweg) a MTB (Mountainbike).

 • Turistické stezky jsou od cyklostezek většinou oddělené a cyklistům nedoporučujeme turistické stezky využívat.

 • Vedou většinou náročným terénem s velkým převýšením.

 • Jedete si v pohodě příjemnou rychlostí, bez nástrah v podobě náročných stoupání či špatného povrchu, celou svou myslí se můžete oddávat vnímání přírody a kulturních památek cestou...

 • Nemusíte si lámat hlavu orientací na křižovatkách a záludných odbočkách - celá stezka je totiž dokonale značená, a tak stačí jen sledovat zelené tabulky s obrázkem cyklisty, (který na první pohled vyzařuje spokojenost...,) a s nápisem např. "Tauernradweg", většinou doplněným i údajem o vzdálenosti do další obce.

 • Na cyklostezce vás neohrožují motorová vozidla, pro která po většinu trasy platí zákaz vjezdu či omezení provozu, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale vůbec všichni milovníci svobodného pohybu.

 • Totéž platí samozřejmě i pro ostatní rakouské cyklostezky, které byly s cílem podpory turistiky i zdravého pohybu vybudovány podél všech významějších řek.

amade флисовый плед

Nenáročné stezky vhodné i pro rodiny s dětmi

V Rakousku - alpské zemi - by člověk očekával náročné horské terény přístupné jen zdatným cyklistům.

 • Rovinaté cyklostezky, sledující toky krásných alpských řek, tvořících hluboká údolí, lemovaná horskými štíty, jsou sympatickým překvapením pro odpůrce stoupání.

 • minimální námahou prožíváte úchvatnou kombinaci lehkosti jízdy a zároveň velehorských scenérií.

amade

V Rakousku se o cyklisty důkladně starají

Důkladná údržba cyklostezek a jejich značení není záležitostí bezpracnou ani lacinou.

 • S bezpříkladnou pečlivostí Rakušané budují také specializovanou infrastrukturu podél cyklostezek, a tak jsou výletníci cestou zváni do cyklistických restaurací, hospůdek, penzionů i hotelů, kde narazí nejen na pochopení pro jejich způsob trávení dovolené, ale i na potřebné nářadí, náhradní díly, samozřejmé stojany na kola, (ze kterých kolo do druhého dne "nezmizí...").

 • V takovýchto cyklistům nakloněných podnicích, které bývají také označené vlaječkou s nápisem "Radfreundlich", potkáte nové přátele stejné krevní skupiny, poklábosíte s místními a ochutnáte některé z místních specialit, které mají většinou původ v selské kuchyni.

 • Dýchne na vás srdečnost, pohoda a přátelství, zkrátka "Gemütlichkeit", jedinečná rakouská specialita.

Rakousko má co nabídnout i náročným horským cyklistům (MTB), "bikerům". Mountain-bikové trasy lákají také letní návštěvníky četných lyžařských terénů (např. Schladming, Amadé, a další).

Přeprava kol v Rakousku 

Cykloturisté prožívají v Rakousku vskutku bezstarostný život.

 • Mohou přijet dokonce bez kola, které si zapůjčí v půjčovně či na nádraží a odevzdat jej mohou prostě tam, kde jim dojdou síly - třebas na nádraží 50 km vzdáleném.

 • Ti, kteří se nechtějí vázat na své auto, mohou využít možnosti přepravovat kolo vlakem, mnoha linkovými autobusy a na Dunaji a některých jezerech i lodí. Kompletní služby včetně zapůjčení a přepravy kola včetně zavazadla a doprovodu průvodce nabízejí renomované rakouské cestovní kanceláře, které se na cykloturistiku specializují.

 • Jejich nabídky jsou pro našince bohužel příliš drahé, ale naštěstí nahraditelné službami českých cestovních kanceláří, které zajišťují přepravu kol na speciálních přívěsech, které veze autobus, sloužící po dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo.

Kompletní nabídku zájezdů můžete najít na stránkách CK-TRIP.

amade

CK TRIP pořádá do oblasti Amadé tyto zájezdy s ubytováním v Pensionu HEIDI

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA:
Po rovině napříč Alpami PLUS 17.-21.5., 7.-11.6.2017
Po rovině napříč Alpami MAXI 1.-8.7.2017
Enžská stezka 28.4.-1.5., 18.-21.6., 21.-24.9.2017
Rakouské Kolorádo 14.-18.6., 30.8.-3.9.2017
Panorama trip 24.-28.5., 27.9.-1.10.2017
Amadé bike 24.-28.5., 27.9.-1.10.2017
Za krásami alpských jezer a jezírek 4.-8.5., 31.5.-4.6., 25.6.-1.7., 8.-15.7., 26.-30.8.2017
Pohodově kolem západního Dachsteinu 11.-14.5., 3.-6.9.2017
MTB Dachstein-West 11.-14.5., 3.-6.9.2017
Hvězdicově po Salcbursku a Bavorsku 19.-26.8.2017
Pohodově mezi vrcholy Alp 21.-25.6., 13.-17.9.2017

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI:
Rakouské Kolorádo pro děti I. 12.-19.8.2017
Rakouské Kolorádo pro děti II. 22.-29.7.2017
Rakouské Kolorádo pro děti III. 15.-22.7.2017
Ze středověku do pravěku na kole 29.7.-5.8.2017
Za vodníky alpských jezer 5.-12.8.2017 NOVINKA

BĚŽECKÉ ZÁJEZDY:
Rakouskými Alpami v běžeckých botách21.-24.5., 11.-14.6.2017

TURISTICKÉ ZÁJEZDY:
Nejkrásnější túry v srdci Salcburska 21.-24.5., 11.-14.6.2017
Pohodově k vrcholům Alp 21.-25.6., 13.-17.9.2017

amade

CK TRIP nabízí sportovní zájezdy i pro děti v doprovodu rodičů.

 • Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

 


The main one featured here looks great chopard replica and it is stated to become all original and incorporated may be the original package with box and pouch. There's somewhat flaking from hublot big bang replica the tritium in spots, but overall, it's a fantastic dial.

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »